Začnem od zajtra

Poznáte to?

Ste nespokojná so svojou postavou, necítite sa dobre vo svojom tele, ale znova neodoláte rôznym sladkým alebo iným kalorickým nástrahám?

Aj Vy si zvyknete povedať, veď začnem od zajtra, od pondelka, po oslave…….?

Väčšinou takéto ospravedlnenia používame, keď nie sme ešte pripravení niečo vo svojom živote naozaj zmeniť.

Očakávania

Väčšina nespokojných so svojou postavou majú nadváhu, ku ktorej sa dopracovali nie za pár dní alebo týždňov, ale za niekoľko mesiacov alebo rokov. Keď sa rozhodnú schudnúť, očakávajú, že nepríjemných faldíkov a množstva kíl navyše sa zbavia „lusknutím prsta“.

Zázraky na počkanie v chudnutí a zmene životného štýlu naozaj neexistujú. Je to beh na dlhú trať, na ktorej zistíte, že správny začiatok je vo vnútornom nastavení.

Ako začať ?

Najprv si musíme sami pre seba ujasniť dôvod nášho rozhodnutia. Nechcem predsa dookola priberať a chudnúť. Ak sa nachádzam v tomto večnom kolotoči, niečo nerobím dobre. Musím sa rozhodnúť pre zásadnú zmenu stravovania v živote, potrebujem zmeniť doterajšie návyky.

Chudnutie by nemalo byť strašiakom, že budem hladná/ý, správne schudnúť môže iba sýty človek. Správne chudnutie môže byť Vaším sprievodcom na ceste ku zmene stravovacích návykov a životného štýlu.

Vnútorná motivácia by mala súladiť s našimi vnútornými potrebami. Je dôležité, aby ste chudnutím neriešili iba celkovú vnútornú nespokojnosť, ale aby ste si ujasnili, čo sa pre Vás zmení, keď schudnete.

  • budem sa cítiť lepšie aj sebavedomejšie.
  • budem sa cítiť zdravšie
  • budem môcť tráviť viac času s deťmi alebo priateľmi pri športových aktivitách
  • zlepší sa mi zdravotný stav
  • budem môcť zredukovať lieky, ktoré užívam
  • budem sa môcť venovať obľúbenej činnosti, s ktorou som musel/a kvôli nadváhe prestať

Majme sa radi

Mať sa rád je základným predpokladom zdravého sebavedomia a fungovania v bežnom živote. Byť spokojná, mať sa rada a pracovať na sebe sa navzájom nevylučuje. Práve našim nasadením sa denno-denne uisťujeme o svojej hodnote.

Zdolávanie prekážok a posúvanie hraníc je tiež zdrojom našej životnej spokojnosti. Dôležité je, aby sa to nestalo hlavnou témou nášho života a aby sme prípadný neúspech nevnímali ako absolútne zlyhanie. Spokojnosť so svojim životom sa skladá z viacerých faktorov, nie len z vnímania nášho zovňajšku.

Dôležitá je opora

Veľmi dôležitá je opora v rodinnom a blízkom priateľskom kruhu. Nebojte sa požiadať, aby Vám počas redukcie neponúkali rôzne dobroty, ktoré nie sú vhodné z hľadiska energetického príjmu.

Ak sa rozhodnete pre redukciu hmotnosti pod odborným dohľadom, Vašou najväčšou oporou môže byť výživový poradca, s ktorým môžete konzultovať nastavený redukčný program a celkový postup redukcie hmotnosti.

Výhodou chudnutia pod odborným dohľadom je, že dostanete počas redukcie oveľa viac konkrétnych  informácií a rád v danom  čase. Presne ako sú pre Vás dôležité a tak môžete postupne meniť svoje návyky.

Benefitom je, ak Váš výživový poradca vie poskytnúť podporu v chutných a výživných receptoch. Tie môžu byť základom pre zmenu stravovania. Objavíte nové potraviny, nové kombinácie, ktoré sú zdravé a telu prospešné a k tomu Vás aj zasýtia.

Začnite ešte dnes

Ak patríte k ľudom, ktorí chcú alebo potrebujú redukovať svoju hmotnosť, či už z estetických alebo zdravotných dôvodov, ale stále váhate, môžete sa s dôverou obrátiť na mňa a objednať sa na analýzu tela a nezáväznú konzultáciu.

Dozviete sa svoju podrobnú analýzu tela (množstvo svalovej a tukovej hmoty, objem vody v tele, stav minerálov v kostiach, množstvo viscerálneho tuku a iné) a možno zistíte, že ste sa rozhodli za päť dvanásť, pretože estetický problém by bol za chvíľu aj zdravotný, aj keď sa teraz ešte tak necítite.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *