Aká je realita chudnutia?

Väčšina ľudí, ktorí sa pokúšajú chudnúť, považujú redukciu hmotnosti za svoj jediný cieľ. Myslia si, že menšie číslo na váhe je automatický úspech a koniec celého procesu.

Ale realita je omnoho zložitejšia ………..

Dosiahnutie požadovanej váhy je iba prvý krok. Je možné, že ak nepochopíme, že proces zmeny pokračuje práve po redukcii na želanú hmotnosť, pravdepodobne ju nedokážeme udržať.

Je veľmi dôležité, aby bol počas redukcie kladený dôraz na jednotlivé kroky a myslieť pritom, aké zmeny v stravovacích návykoch je dôležité je ponechať si aj po ukončení redukcie.

Ideálne je vyhľadať si výživovú poradkyňu/cu, ktorá/ý vás vie previesť takýmto procesom. Aby ste pod jej/jeho vedením redukovali hmotnosť výlučne z tukových zásob a aby vám vysvetlila/il, že stratiť rýchlo číslo na váhe nie je žiadna dlhodobá výhra, iba krátkodobé riešenie.

Ak to myslíš tentokrát vážne a nechceš skúšať jednu diétu za druhou, je dôležité:
– porozumieť vlastnému telu
– pochopiť, prečo vlastne priberám
– prečo moje pokusy nefungujú
– prečo schudnem a potom naberiem ešte viac

Je kľúčové si uvedomiť, že redukcia hmotnosti je len začiatok. Udržovanie hmotnosti je proces na celý život. Zahrňuje aj boj s emóciami a pocitmi spojenými so stravovaním. 
Naučiť sa rozpoznať bunkový hlad, sýtosť a emočný hlad je kľúčové. Mnohí majú tendenciu utiekať sa k jedlu pred stresmi a emóciami. Je to vnútorný boj s vlastnou hlavou.

Ale AKO zmeniť svoje naučené vzorce?
Vyžaduje to zmenu myslenia a postoja k jedlu a telu, byť si vedomý svojich stravovacích návykov a presvedčení. Prehodnocovať  tieto vzorce a nenechať sa zlomiť. Pretože v priebehu života čelíme rôznym ľudským faktorom, emóciám a pocitom, ktoré môžu nalomiť našu vôľu a vyvíjať tlak na naše rozhodnutie a disciplínu.
Udržanie váhy je komplexná výzva, ktorá vyžaduje nie len fyzickú, ale aj mentálnu silu. Je dôležité pochopiť, že redukcia je len začiatok cesty.

Ak ste sa našli v týchto myšlienkach, môžete mi zavolať 0909 102 604, napísať na vitadu.orava@gmail.com, alebo ma kontaktovať správou  na FB alebo IG , príp. formulárom na webovej stránke TU.

Vydáme sa spoločnou cestou redukcie a zmeny stravovacích návykov raz a navždy. Aby si sa už nikdy nemusela cítiť ako večná dietárka.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *